И вечерва протести пред Собранието за договорот за името

21.06.2018 | 22:00
Прочитано: 7566

Пред Собранието и вечерва протести против договорот за решавање на македонско-грчкиот спор за името и стратегиско партнерство.

Граѓаните повторно ги упатија своите барања и го блокираа булеварот „11 октомври“ пред собраниската зграда, пред која е поставен полициски кордон.

Тие укажуваат дека граѓаните се тие кои одлучуваат за својата и иднината на државата.  Демонстрантите   веејќи македонски знамиња велат дека договорот за името со Грција е штетен и дека не смее да се преговара за името.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.