Харисoн Форд за малку ќе предизвикал авионска несреќа

15.02.2017 | 10:35
Прочитано: 2816

Холивудскиот глумец Харисон Форд за малку не предизвикал авионска несреќа откако со својот авион слетал на местото на еден патнички авион, по што властите во Калифорнија повеле истрага.

Глумецот од „Војна на ѕвездите“ е страствен љубител на рекреативни летови. Но во понеделникот не ги забележалал укажувањата на диспечерите од Лос Анџелес и слетал на погрешна писта.

Со неговиот авион минал над патничкиот авион „Боинг", во кој имало 110 патници. 

Во 2015 Форд лежеше в болница, откако со негов авион се урна на голф терен во Калифорнија. 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.