Харадинај свика седница на Советот за безбедност

16.01.2018 | 18:32
Прочитано: 2911

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај за попладнево, во 18 часот, свика седница на Советот за безбедност.

Како што наведуваат медиумите во Приштина, Советот ќе расправа за безбедносната состојба. 

Рано утрово во Косовска Митровица е убиен лидерот на Граѓанската иницијатива „Слобода, демократија, правда“, Оливер Ивановиќ, поради што е закажана седницата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.