Групата „Смешинг Пампкинс“ на прва турнеја од 2000 година

17.02.2018 | 13:41
Прочитано: 1359

Американската алтернативна рок група „Смешинг Пампкинс“ (The Smashing Pumpkins) најави повторно собирање и прва турнеја од 2000 година.

„Смешинг Пампкинс“ на турнеја ќе биде од 12 јули до 7 септември со 36 настапи во САД и Канада.

Бендот на Твитер најави дека на концертите ќе бидат изведувани хитовите од првите пет албуми.

Во поставата нема да биде првата басистка Д`арси Врецки, која е во лоши односи со фронтменот Били Корган.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.