Груевски: Со здружени сили спречивме нарушување на унитарноста на Македонија

18.05.2017 | 20:11
Прочитано: 18380
Граѓаните кои секојдневно протестираа заедно со напорите на ВМРО-ДПМНЕ го принудија Заев да даде гаранции за унитарноста на Македонија – изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Грувески кој во фаза на формирање на нова Влада, најави нова инвестиција.
 
 
 
 
 
 
 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.