Грчкиот парламент ќе гласа нови економски мерки

18.05.2017 | 09:26
Прочитано: 1726

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој доцна вечерва ќе биде ставен на гласање.  

Во земјата изутринава заврши 24 - часовниот штрајк, кој беше во организација на  синдикатите во Грција, а за денеска генералната конфедерација на трудот  најави дека закажала нов протест.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.