Граничниот премин Евзони отворен за сообраќај

17.02.2017 | 18:53
Прочитано: 1702
Граничниот премин Евзони денеска е прооден за сите видови на возила, а блокадата од трактори е отстранета, соопшти АМСМ. Поради штрајк на грките земјоделци, Евзони беше затворен за секаков вид сообраќај од 30-ти минатиот месец. На граничните премини, освен на граничниот премин Богородица - Евзони,  нема подолги задржувања за влез и за излез од Македонија.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.