Гори стан на улица Орце Николов, експлодирал бојлер!

12.06.2018 | 13:13
Прочитано: 4000

Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана, во скопско Дебар Маало. Како што дознава телевизија 24 причина за пожарот е експлозија на бојлер.

Пожарот е пријавен во Противпожарната единица во Скопје во 12 часот и 05 минути, а на терен се испратени шест противпожарни возила.

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.