Ѓоковиќ против Андерсон во четвртфиналето на Мастерсот во Шангај

11.10.2018 | 11:18
Прочитано: 732

Третиот светски рекет Новак Ѓоковиќ избори четвртфинале на Мастерсот во Шангај, Кина, откако претпладнево го совлада Марко Чекинато со 2-0, по сетови 6:4 и 6:0.

Ова беше своевиден реванш на Србинот за поразот во четвртфиналето на Ролан Гарос.

Противник на Ѓоковиќ во следната фаза ќе биде Кевин Андерсон од Јужна Африка кој во осминафиналето беше поуспешен од Гркот Стафанос Циципас.

Мастерост во Шангај се игра за награден фонд од седум милиони долари.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.