Генимата: Се прашувам каква спогодба подготвува владата, кога нема политички предуслови за консензус

01.02.2018 | 12:09
Прочитано: 1638

Каква спогодба подготвува владата, кога не постојат политички предуслови за консензус околу името, се прашува претседателката на ПАСОК и лидер на Движење за промена Фофи Генимата, во писмената изјава испратена до медиумите.

Генимата, јави дописникот на МИА од Атина, ја обвинува грчката влада за тајно дејствување и уште еднаш повторува дека е потребно да се свика лидерска средба по претседателот на државата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.