Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1

Ред Бул и Торо Росо ќе добијат нови, поиздржливи мотори во Баку


Ферари подготвува некои подобрувања во својот болид за претстојното Гран при на Азербејџан.

...

Пилотот на тимот Ферари, Шарл Леклер одговори на прашањето дали размислува да стане ѕвезда на Фор...


Шефот на Мерцедес, Тото Волф, призна дека е изненаден од неспособноста на Ферари да бидат конкуре...


Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел, рече дека се уште нема планови да ја напушти Формула 1 и дек...


Валтери Ботас водеше во генералниот пласман во сезоната 2019 до ГН на Кина, каде ја испушти побед...


Луис Хамилтон призна дека не очекувал да запише таква лесна победа во Големата награда на Кина. Продолжи со читање


Луис Хамилтон од тимот на Мерцедес прв ја мина целта на денешната трка во Формула 1 возена во Шан...


Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер е на мислење дека Макс Верстапен можел да стартува од вториот ...


Валтери Ботас ги освои квалификациите за Големата награда на Кина во битка со неговиот колега Луи...