Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1

Ферстапен: Очекувам со новиот мотор да бидеме поблиску до Ферари


Петкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон изјави дека ќе се обиде да ги подобри пер...


Техничкиот директор на Хонда, Тојохару Танабе потврди дека болидите на Ред Бул и Торо Росо во Фор...


Ферари подготвува некои подобрувања во својот болид за претстојното Гран при на Азербејџан.

...

Пилотот на тимот Ферари, Шарл Леклер одговори на прашањето дали размислува да стане ѕвезда на Фор...


Шефот на Мерцедес, Тото Волф, призна дека е изненаден од неспособноста на Ферари да бидат конкуре...


Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел, рече дека се уште нема планови да ја напушти Формула 1 и дек...


Валтери Ботас водеше во генералниот пласман во сезоната 2019 до ГН на Кина, каде ја испушти побед...


Луис Хамилтон призна дека не очекувал да запише таква лесна победа во Големата награда на Кина. Продолжи со читање


Луис Хамилтон од тимот на Мерцедес прв ја мина целта на денешната трка во Формула 1 возена во Шан...