Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1

Ботас ја освои пол-позицијата на австриското Гран-при


Луис Хамилтон најави доминација во првиот гран-при викенд од новата сезона во Формула 1, поставув...


Формула 1 се врати и резултатот е ист. Луис Хамилтон беше најбрз во првата слободна тренинг сесиј...


Пилотот на Алфа Ромео, Кими Раиконен го сподели своето мислење за почетокот на сезоната 2020 во Ф...


Тимот на Ферари нема да направи никакви подобрувања на болидот за првите два старта на сезоната 2...


Актуелниот шампион во Формула 1, тимот на Мерцедес, соопшти дека ќе се раздели со првиот човек во...


Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас изјави дека неговиот тим не е во преговори со четирикратниот ш...


Шефот на Ферари, Матија Биното, смета дека брзината што ја покажува тимот на претсезонските тесто...


Формула 1 го обелодени официјалниот календар за првата фаза од сезоната 2020, која ќе почне на 5 ...


Владата на Австрија денеска и официјално даде одобрение дека сезоната во Формула 1 може да почне ...