Фатени разбојниците кои со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје

14.02.2018 | 18:54
Прочитано: 7636

МВР поднесе кривични пријави против петчлена група разбојници кои со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје и за еден месец извршија седум кражби во главниот град.

По нецел месец полицијата изврши претреси во домовите на осомничените лица и пронајде предмети и пари кои недостасувале од кражбите.

Откако биле пренесени во полициската станица во скопската населба Карпош, тинејџерите ги признале делата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.