Евзони деблокиран

17.02.2017 | 11:40
Прочитано: 4373
Граничниот премин „Богородица - Евзони“ на македонско-грчката граница по 18 дневна целосна блокада од страна на грчките земјоделци,  е деблокиран и прооден за сите видови возила. 
 
Како што соопшти АМСМ, блокадата од трактори од грчка страна е отстранета. Поради штрајк на грките земјоделци Евзони беше затворен за секаков вид сообраќај од 30-ти минатиот месец. Официјално сè уште течат преговорите на грчка страна со земјоделците.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.