Евровизија: Кинеска телевизија ги цензурираше Ирска и Албанија поради хомосексуалност и тетоважи

11.05.2018 | 14:47
Прочитано: 6359

Организаторот на Евровизија ги исфрли репортерите од кинеската Манго телевизија затоа што ги цензурирале настапите на ирскиот и албанскиот изведувач.

Кинеската телевизија во вторникот, во првата полуфинална вечер, не ја емитувала ирската песна поради хомосексуална содржина, а албанската песна била забранета затоа што пејачот има тетоважи.

За време на преносот било замаглено  знамето со виножитото на ЛГБТ заедницата во публиката.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.