Емир Костурица доживеа сообраќајна несреќа

02.06.2017 | 11:41
Прочитано: 13353
На патот Чачак – Белград, се движело возило со марка „Мерцедес“ со кој управувал Вичентије Савиќ (67). Нешто подоцна истото излетало од патот. Во тој момент биле повредени возачот, совозачот и прославениот филмски режисер Емир Костурица.
 
Савиќ и Костурца лекарска помош им била укажана на лице место, по што биле упатени на понатамошни прегледи во болница во Ваљево.
 
Костурица бил подоцна испратен во Белград, а тоа го потврдиле и од Ургентниот центар во Ваљево. Според последните информации, Костурица не е во животна опасност.
 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.