Еминем сними дует со Бијонсе

14.11.2017 | 10:41
Прочитано: 1533

Познатиот рапер Еминем се враќа на сцената со нов сингл „Walk On Water!“ кој настна во соработка со Бијонсе, а за продукцијата беше задолжен легендарниот Рик Рубин, соопшти издавачката куќа Универзал.

Овој сингл е најава за долгоочекуваното издание кое доаѓа по повеќе од четири години по претходникот „The Marshall Mathers LP 2“.

Новиот албум се очекува да ја заокружи трилогијата на започнатите изданија „Relapse“ (од 2009) и „Recovery“ (од 2010 година), а исто така ќе се осврне и на политичките теми каде Еминем почна да пишува во осмоминутната „Campaign Speeh“ од 2018 година.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.