Експлозија пред ателјето на сопругата на Мицотакис

12.02.2018 | 10:58
Прочитано: 858

Мала рачно изработена бомба експлодира рано изутринава пред влезот на зградата во која се наоѓа модното ателје на сопругата на лидерот на грчката опозициска партија Нова дмеократија, Кирјакос Мицотакис, Марева Грабофски Мицотакис, во центарот на Атина.

Експлозијата предизвикала мала материјална штета на мермерот и влезната врата на објектот.

Малиот рачно изработен експлозивен механизам со плински боци бил поставен пред влезот на зградата околу 3 часот по полноќ по локлано време (2 часот по средноевропско време).


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.