Ексклузивно: Хаосот во станот кој ги крена на нозе АРМ, пожарникарите и градоначалникот Шилегов

20.09.2018 | 11:22
Прочитано: 31509

Телевизија 24 дојде до видео снимка од внатрешноста на станот, во зградата кај ТЦ „Скопјанка“, каде синоќа беа евакуирани станарите поради ужасна непријатна реа.

Од снимката се гледа хаосот кој што преовладува во станот, а поради што соседите повеќе од 4 часа мораа да бидат евакуирани. Расфрлени пелени, неисчистени простории, неизмиени чинии, отпадоци и смет на сите страни е тоа што прво паѓа в очи.

 


Сунаи Сабриоски
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.