Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија

Ангеловска-Бежоска за „Економист“: Структурните реформи важни за зголемувањ...


Платежната агенција во еден ден, без селекција на сметките на 7.877 фармери кои исполнуваат услов...


Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на седниците на Извршниот и Централниот одбор на СДСМ в ...


Бензинот Еуросупер БС 95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар, а за денар е повисока ...


Собранието ги донесе Буџетот за 2020 година и Законот за извршување на Буџетот од 2020 година во ...


Собранието денеска петти ден ќе  расправа за Дополнетиот предлог-буџет за 2020 година за кој...


Европската унија денеска ги осуди санкциите на САД против фирмите вклучени во изградбата на гасов...


Дебата на тема „Финансиското работење на државните претпријатија под лупа“ ќе се одрж...


Во Собранието денеска треба да заврши расправата по Дополнетиот предлог-буџет за 2020 година.

...

Владата донесе одлука за еднострано раскинување на договорот за Иловица без да ја до...