Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија

СДСМ: Просечната плата во јуни 2019 е поголема за 4,1 отсто и изнесува 25.2...


Интервентна субвенција од државата бараат лозарите од Тиквешијата, членови на новоформираното рег...


Министерот за економија Крешник Бектеши не ги разубеди косовските власти веднаш да ја повлечат за...


Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Агенцијата за храна и ветиринарство Зоран...


Државата да ги обештети работниците од поранешната фабрика за порцелан од Велес, бара Конфедераци...


Јавното претпријатие за државни патишта од почетокот на годинава, па заклучно со јули, од наплата...


 Дебата за ефектите од реформата на персоналниот данок на доход, ќе се од...


За три денари ќе поевтинат бензините од ноќеска на полноќ, а дизелот и екстра лесното масло за до...


Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил објави податоци од извештајот на Светска трговска о...


Бизнисот не гледа потреба од субвенции за набавката на половни возила, кои допонително ќе ја зага...