29.05.2018 - 17:25
И по вчерашното ново поскапување на цената на горивата, Владата нема намера да ја врати назад акцизата за нафтата. Според Анѓушев, тоа е завршена...
29.05.2018 - 17:23
По заканите на граѓанските активисти дека со жив штит ќе го бранат Водно, ако Владата не го смени проектот за гасификација кон Гостивар, ...
29.05.2018 - 13:29
Економско-трговските релации помеѓу двете земји, можностите за нивно натамошно унапредување и поголемо искористување на потенцијалите за инвестирање...
28.05.2018 - 17:31
Сите лифтови до крајот на годината треба да имаат уред за заштита од неконтролирани движења на кабината нагоре. Оваа инвестиција ќе ги чини станарите...
28.05.2018 - 14:45
Секретаријатот на енергетската заедница ги повлече поднесените барања за спорови против Република Македонија. По серија на јавни расправи ...
28.05.2018 - 13:21
Од ноќеска на полноќ ново поскапување на горивата во Македонија, граѓаните ќе возат поскап бензин и дизел, одлучи на денешната седница Регулаторната...
27.05.2018 - 17:38
Компанијата Еуромакс го објави планот и структурата на работните места што ќе ги отвори за рудникот за злато Иловица Штука кој планира да го отвори...
26.05.2018 - 16:52
Реформските напори што ги прави Македонија во фискалната сфера биле тема на разговор на денешната средба во Брисел меѓу министерот за финансии Драган...