Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија Економија

Ангеловска: За два месеци 203.605 прегледи на Отворени финансии, транспарен...


Размената на искуства и знаења помеѓу министерствата за финансии на Република Северна Македонија ...


Со грант средства од ЕУ во вредност  од 372.650 евра преку ИПА  фондовите набавени се н...


Банката за развој при советот на Европа и Европската инвестициона Банка ќе ја ...


Педесетиот Светски економски форум во Давос беше отворен синоќа со концерт на Младинскиот оркеста...


Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевитнуваат за 1,5 денари, це...


Третиот понеделник во јануари се смета за најдепресивниот ден во годината. Оваа година тоа е дене...


Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќ...


Буџетот е во добра кондиција, а финансиите се стабилни, порача денеска министерката за финансии Н...


Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска порача дека Буџетот е во добра кондиција и оти ф...