Единица за специјални задачи „Tигри“ прослави 37 години од своето постоење

13.03.2018 | 18:11
Прочитано: 2231

Најспремната единица за специјални задачи „Тигри“ прослави 37 години од своето постоење. Дејствувањето на оваа единица не смее да биде политички мотивирано и насочувано, вели министерот за внатрешни, Ооливер Спасовски на свеченоста за одбележување на овој настан.

Се сеќавате на настаните минатата година, кога иако животот на граѓаните и безбедноста на државата беа сериозно загрозени, Тигрите беа спречени да одговорат на своите должности и обврски“, потсети Спасовски.

Тој порача дека овие специјалци работат цела деценија во несоодветни услови за работа и најавува модерна и функционална опрема за Тигрите.The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.