Еден повреден при експлозија во фабрика во Србија

18.10.2012 | 15:57
Прочитано: 807

Еден работник е посериозно повреден при експлозија во фабриката „Индустрија за мотори Раковица“ (ИМР) кај Белград.

Како што јави Танјуг, инцидентот се случил додека повредениот работник заварувал едно буре.

Работникот се здобил со неколку искршеници и сериозни изгореници, но според лекарите од белградскиот Ургетен центар, тој не е во животна опасност.

Прилините за ескплозијата засега не се познати. 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.