Ед Ширан во седмата сезона од „Игра на престоли“

13.03.2017 | 12:08
Прочитано: 2421

Продуцентите на „Игра на престоли“ на тексашкиот филмски фестивал „Југ-Југозапад“ потврдија дека пејачот Ед Ширан ќе има своја улога во седмата сезона од серијата.

Оваа вест ја потврди и самиот Ширан на Твитер. Сепак, тој не е првиот музичар кој ќе се појави во „Игра на престоли“. Претходно свои улоги имаа и членовите на групите „Колдплеј“, „Монстерс енд Мен“, „Мастодон“ и „Сигур Рос“.

Продуцентите Дејвид Бениоф и Ден Вајс, меѓу другото, изјавија и дека последната сезона на серијата ќе биде покуса од другите, односно ќе има само шест епизоди. 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.