Џеф Безос е најбогатиот човек во модерната историја

17.07.2018 | 12:37
Прочитано: 2813

Џеф Безос (54), основачот на „Амазон“ е најбогатиот човек во модерната историја.

Неговото богатство достигна 150 милијарди долари што е за 55 милијарди повеќе од она на Бил Гејтс, практично вториот најбогат човек на светот.

Безос изби на првото место на престижната листа уште пред „Амазон“ да почне со 36-часовните летни попусти

Вчера акциите на неговата компанија достигнаа вредност од 1.841,95 долари.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.