Џафери, пратеници и претставници на собраниските служби на конференција во Вилтон парк

13.02.2018 | 13:54
Прочитано: 1554

Претседателот на Собранието Талат Џафери и околу 30 претставници од сите политички партии застапени во Собранието, парламентарните служби, парламентарниот институт и претставници на граѓанското општество, од утре до 16-ти февруари, ќе учествуваат на конференција што ќе се одржи во Вилтон парк, Велика британија.

Конференцијата е на тема „градење на ефикасен и независен парламент на република македонија“, во организација на британската амбасада и Вестминстер фондацијата за демократија, соопшти Собранието на Република Македонија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.