Џафери ја закажа седницата за законот за јазици

13.03.2018 | 16:27
Прочитано: 1344

Собранискиот спикер Талат Џафери ја закажа седница за законот за јазици за утре во 13 часот. По неа, Џафери закажа одржување на 13-тата и 35-тата седница. Најавите од мнозинството е дека законот ќе се гласа без амандмани кои Џафери ќе ги отфрли како незаконски.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.