Дванаесет камили елиминирани на натпревар за убавина поради ботокс

27.01.2018 | 12:08
Прочитано: 1297

Дванаесет камили беа дисквалификувани на натпреварот за убавина во рамките на фестивалот Камила, кој се одржува во Саудиска Арабија секоја година во јануари, а од овај необичен натпревар беа елиминирана, бидејќи употребувале ботокс за да се разубават.

Наградите се богати - вкупна вредност од околу 46 милиони евра - па учесниците на натпреварот честопати прибегнуваат кон контроверзни методи со цел да освојат вредни титули.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.