Докторите потврдија: Џорџ Мајкл починал од природна смрт

07.03.2017 | 15:42
Прочитано: 3247
Пејачот Џорџ Мајкл починал од хронична болест на срцевиот мускул, соопштија денес истражителите.
 
„Потврдена е природна смрт, лицето боледувало од кардиомиопатија, миокардитис и замастен црн дроб, а истрагата е прекината и нема потреба од дополнителни испитувања“, изјави главниот лекар кој работел на обдукцијата.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.