Додека Европа се смрзнува, во Сиднеј 40 степни, плажите полни

11.01.2017 | 09:59
Прочитано: 16184

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми.

Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс температурата в петок ќе биде над 46 степени.

Властите забранија да се пали оган во неколку области на Нов Јужен велс, а на граѓаните им се препорачува конзумирање многу течности. 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.