Димитров во Софија на неформален состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ

14.02.2018 | 09:14
Прочитано: 812

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров од денеска престојува во Софија, каде што е предвидено да има билатерални средби со претставници на бугарските власти и да учествува на неформален состанок на министрите за надворешни работи на Европската Унија.

Димитров денеска треба да се сретне со претседателот на Бугарија, Румен Радев, со премиерот Бојко Борисов и со неговата колешка Екатерина Захариева. Димитров и Захариева, ќе ги разменат и ратификуваните документи од договорот за пријателство, добрососедство и соработка со што практично ќе се заврши формалната постапка за стапување на договорот во сила.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.