Димитров: Никој нема да ја дели и распарчува Македонија, напротив земјава конечно ќе се зацврсти

16.08.2018 | 20:29
Прочитано: 6257

„Со Договорот со Грција, Македонија се зацврстува на светската мапа како држава. Никој нема да не дели и распарчува, напротив земјава станува полноправна членка на НАТО и почнува преговори со ЕУ“, изјави шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров во интервју за ТВ 24.

Димитров најави дека владата ќе води информативна кампања за референдумот, но не знаеше колку пари ќе бидат потрошени. На опозициската ВМРО-ДПМНЕ и порача да делуваат поодговорно, бидејќи овде не се работи за дневна политика, туку за иднината на Македонија.

Погледнете го комплетното интервју на министерот Никола Димитров за ТВ 24:

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.