Земјотрес во Берово и Пехчево
Foto

Земјотрес во Берово и Пехчево

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала почувствуван е синоќа во околината на Пехчево и Берово.

Земјотресот е регистриран од телеметриска сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија вчера во 19.29 часот, а епицентарот се наоѓа на 5 километри северозападно од Пехчево.

Неговата Рихтерова магнитуда изнесува 2.7.

0 Коментари

Остави коментари