Земјотрес почувствуван во гостиварскиот регион
Foto

Земјотрес почувствуван во гостиварскиот регион

Земјотрес со магнитуда од 3,5 степени според Европската макросеизмичка скала е регистриран изутрина во 7.44 минути на 16 километри километри југозападно од Гостивар.

Во мавровскиот регион ноќеска во 1.30 часот е регистриран земјотрес, со јачина од 3,2 степени.

0 Коментари

Остави коментари