Земјотрес од 5,1 по Рихтер го погоди западниот дел од Турција
Foto

Земјотрес од 5,1 по Рихтер го погоди западниот дел од Турција

Земјотрес со интензитет од 5,1 степени според Рихтер го погоди западниот дел на Турција, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк.

Епицентарот бил во близина на градот Урла во округот Измир на брегот на Егејското Море.

По главниот земјотрес имало секундарни потреси од 4,3 и 2,8 степени.

Според локалните власти, засега нема извештаи за жртви или материјална штета.

0 Коментари

Остави коментари