Зеленски и Џонсон разговараа за деескалација на ситуацијата околу Украина
Foto

Зеленски и Џонсон разговараа за деескалација на ситуацијата околу Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа изјави дека разговарал со британскиот премиер Борис Џонсон за начините за деескалација на ситуацијата околу Украина.

– Имав продуктивен разговор со Борис Џонсон. Разговаравме за безбедносната ситуација околу Украина, напиша Зеленски на Твитер.

 

Зеленски додаде дека со Џонсон разменил мислења за можни чекори за деескалација.

0 Коментари

Остави коментари