ЗАХАРИЕВА: БЕЗ ДОГОВОР ЗА ЗАЕДНИЧКОТО ЧЕСТВУВАЊЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЌЕ ЈА НАПУШТИМЕ КОМИСИЈАТА
Foto

ЗАХАРИЕВА: БЕЗ ДОГОВОР ЗА ЗАЕДНИЧКОТО ЧЕСТВУВАЊЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЌЕ ЈА НАПУШТИМЕ КОМИСИЈАТА

Без договор околу заедничкиот датум за чествување на Гоце Делчев, Софија ќе ја прекине работата на експертската комисија, предупредува шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева во интервју за бугарската Б ТВ. Ваквиот став на Захариева е само најава дека тешко се усогласуваат историските прашања меѓу двете земји.

0 Коментари

Остави коментари