Загинаа 16 падобранци при пад на авион во Русија
Foto

Загинаа 16 падобранци при пад на авион во Русија

Транспортниот авион Л-410 „Турболет“ со повеќе од 20 падобранци се урна во близина на градот Мензелинск во Руската Република Татарстан.

Според првите информации, 16 лица загинале во авионската несреќа, а седум од нив се повредени, изјавил за медиумите службеник на Министерството за вонредни ситуации.

0 Коментари

Остави коментари