Заев: Не сум ја предложил Рускоска за шеф на новото обвинителство
Foto

Заев: Не сум ја предложил Рускоска за шеф на новото обвинителство

Обвинителката вилма Русковска ќе ги преземе тимот и постапките на специјалното јавно обвинителство, затоа што е актуелна шефица на обвинителството за организиран криминал и корупција, каде што е во план да се интегрира и СЈО, појасни на прес конференција премиерот, Зоран З, кој рече дека тој не ја предлага Русковска за шефица на новото СЈО.

Тој денеска најави акциски план за справување со дезинформациите како одговор на сајбер заканите и масовното ширење дезинформации.

0 Коментари

Остави коментари