ЗАЕВ НА КООРДИНАЦИЈА ВО СОБРАНИЕ
Foto

ЗАЕВ НА КООРДИНАЦИЈА ВО СОБРАНИЕ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на средба со координаторот на пратеничката група на СДСМ. Според информации на ТВ 24, координацијата е за проценки за гласањето за ЈО, дебатата за другите закони во Собранието, разрешувањето на Рашела Мизрахи. Нема информации дали Заев ќе се сретне со Талат Џафери и евентуално со Али Ахмети.

0 Коментари

Остави коментари