Заев: Инвестираме уште повеќе во изградба на инфраструктурата
Foto

Заев: Инвестираме уште повеќе во изградба на инфраструктурата

Инвестираме уште повеќе во изградба на инфраструктурата, градиме по план за граѓаните и за државата, изјави пред граѓаните на кавадарци лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Носителката на изборна листа во изборната единица 2, Сања Лукаревска, пак пред жителите на општина Бутел најави нови 950 километри локални патишта.

0 Коментари

Остави коментари