За еден час 70 санкции во Кичево, над 12.000 за три седмици во државата
Foto

За еден час 70 санкции во Кичево, над 12.000 за три седмици во државата

Полицијата напишала 12 илјади казни за неполн месец..министерството за внатрешни работи освен на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и во другите градови, меѓу кои и во кичево, изјави портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

Тој апелира до граѓаните на Кичево да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

0 Коментари

Остави коментари