Времето во земјава сончево со мала до умерена облачност
Foto

Времето во земјава сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 11 до 21 степени.

Од утре попладне и во среда под влијание на влажен бран ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Локален дожд ќе има и во четврток. 

Утринската ќе се спушта до четири, а дневната ќе се движи околу 20 степени.

0 Коментари

Остави коментари