Водата носи автомобили по улиците во Шпанија
Foto

Водата носи автомобили по улиците во Шпанија

Поплави има во провинцијата Хуелва во Шпанија, каде итните служби во Андалузија регистрирале повеќе од 600 инциденти. 

На социјалните мрежи се појавија видеа кои прикажуваат како водата носи автомобили. 

Вчера наврнале повеќе од 100 сантиметри дожд на метар квадратен – и сето тоа во период од 12 часа.

0 Коментари

Остави коментари