Во Кина 49 новозаразени со коронавирусот
Foto

Во Кина 49 новозаразени со коронавирусот

Кина пријави 49 нови случаи на коронавирус, додека претходниот ден имаше 45, објави денеска  Националната здравствена комисија. 

Од новозаразените, 30 се од провинцијата Ксиџијанг, три во североисточната провинција Лиаонинг, а останатите 16 се увезени случаи.

Кина исто така пријави и 20 асимптоматски случаи, споредено со 23 претходниот ден.

0 Коментари

Остави коментари