Во хеликоптерската несреќа во Норвешка загинаа шест луѓе
Foto

Во хеликоптерската несреќа во Норвешка загинаа шест луѓе

Полицијата на Норвешка денеска соопшти дека во синоќешната хеликоптерска несреќа загинале шест лица.

Со цивилниот хеликоптер, кој се урна во северниот дел на Норвешка, се превезувале петмина Норвежани, а пилотот бил од Шведска

Спасувачката служба соопшти дека хеликоптерот Ербас АС350 бил во сопственост на компанијата Хелитранс.

Норвешките власти покренаа истрага за несреќата.

0 Коментари

Остави коментари