Во Барселона криеле дека има 5 фудбалери заболени од Ковид 19
Foto

Во Барселона криеле дека има 5 фудбалери заболени од Ковид 19

Пет фудбалери и двајца членови на стручниот штаб на Барселона биле позитивни на првото тестирање на Ковид-19, објави Радио Каталонија

Наводно, никој од нив немал симптоми и сите брзо оздравеле, но сега се поставува прашањето зошто во Барселона ја криеле информацијата. 

Продолжување на сезоната во шпанската лига е закажано за 12-ти јуни со градското дерби помеѓу Севилја и Бетис.

0 Коментари

Остави коментари