ВМРО ДПМНЕ: ВЛАСТА ГИ СТАВИ БИЗНИС ПАРТИСКИТЕ ИНТЕРЕСИ ПРЕД ДРЖАВАТА
Foto

ВМРО ДПМНЕ: ВЛАСТА ГИ СТАВИ БИЗНИС ПАРТИСКИТЕ ИНТЕРЕСИ ПРЕД ДРЖАВАТА

Дали некој за дивоградбите ќе одговара кривично и како власта ги стави бизнис партиските интереси пред државата газејќи по интелегенцијата на граѓаните прашуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, а по однос на скандалот со дивоградбата на советникот Нефи Уусеини кој на тендерот за рушење на дивоградби во Охрид се пријавил да руши дивоградби кој пак пицеријата која ја поседува е прогласена за дивоградба. Опозицијата го обвини охридскиот градоначалник дека не постапува по закон и не ги руши дивоградбите поради партиски и бизнис интереси.

0 Коментари

Остави коментари